-
Festival

Suvekursus noortele vask- ja löökpillimängijatele Kullamaal

123

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suvekursus noortele vask- ja löökpillimängijatele toimub 4. - 9. juulil Kullamaal.

Kursuse peamine eesmärk on õpilaste interpretatsioonilise ja tehnilise meisterlikkuse individuaalne arendamine ja intensiivne erialaline süvaõpe koos füüsilise aktiivsuse ja vaimsete praktikatega. Tahame luua kuueks päevaks õpikeskonna, kus kursusel osalejad saavad täielikult keskenduda ja pühenduda oma erialapilli harjutamisele ja süvendatud koostööle oma juhendajatega. Repertuaariga töö toimub erialatunnis koos klaverisaatjaga. Harjutamisvõimalused tagatakse kursuse toimumisega seotud klassides.

Kursusele on oodatud trompeti-, metsasarve-, trombooni-, tuuba- ja löökpilliõpilased alates 12 eluaastast, kes soovivad oma tuleviku siduda muusikaga. Tunde viivad läbi EMTA õppejõud Indrek Vau, Andres Kontus ja Madis Vilgats ning ERSO metsasarverühma abikontsertmeister Mattias Vihmann ja EMTA doktorant Heigo Rosin. Kõigile osalejatele võimaldatakse 4 individuaaltundi. Tunnid on kuulamiseks avatud ka teistele osavõtjatele. Soovi korral võib ette valmistada 1 või 2 pala. Et klaverisaatjad saaksid valmistuda, palume registreerumisel märkida vastavasse lahtrisse lugude autor ja pealkiri.

Osalema on oodatud ka muusikakoolide vask- ja löökpillide õppejõud, kes saavad tunde kuulata pedagoogilise täiendkoolituse raames. Programmis osalemiseks on kuulatavate tundide maht minimaalselt 15 tundi ja maksab muusikakooli õppejõule 20.- eurot.

Kursusel oma õpilasi saatvale õppejõule või lapsevanema(te)le õppeprogrammi kuulamise tasu ei kaasne. Kõigile kursuste õppeprogrammis osalevatele õpilastele ja õpetajatele väljastatakse Muusika - ja Teatriakadeemia tunnistus.

Kursuse maksumus õpilasele on 170 eurot (millest õppeprogramm on 80.- ja toitlustamine 90.- eurot). Pakume sooja toitu 3 x päevas - hommikul, lõunal ja õhtul. Ühe toidukorra hind on 6.- eurot. Hinna sees on ka kohvi ja tee. Registreerumislehel palume märkida soovitud toidukordade arv päevade kaupa. Erimenüü korral palume anda meile sellest eelnevalt teada.

Registreerimine kuni 20. juunini aadressil https://eamt.ee/suvekursus. Pärast registreerumist saadetakse teile kinnitus kursusele vastuvõtmise kohta ja täpne ajakava.

Kursuse oluline osa on füüsiline aktiivsus ja kehaline treening. Anname kõigile osalejatele võimaluse alustada juba hommikuid võimlemisega koos spetsiifiliste hingamist toetavate harjutustega. Lisaks toimub iga päev eritreening kus koos juhendaja Heigo Rosinaga omandatakse teadmisi võitluskunstides kasutusel olevate printsiipide kasutamisest pillimängus. Kõikidel õhtutel toimuvad üritused - õpilaste ja õppejõudude kontserdid, eriloengud, kohaliku kultuurieluga tutvumine.

Majutus on kõigile tasuta ja toimub kas Kullamaa lasteaia või kooli hubastes ruumides, Goldenbecki majas või õpilaskodudes. Kaasa võtta madrats ja magamiskott. Suurepärased võimalused puhkamiseks ja sportimiseks – staadion, pallimängud, tennis, jõusaal, saun.

Kursuste avamine 4. juulil kell 13.00 Kullamaa kultuurimajas.

Liinibussi või rongiga saabujatele transport Lihulast ja Turbast Kullamaale valla bussiga. Kokku leppida koordinaatoriga.

INFO: tel. 566 76 276, karinvau@hotmail.com, Karin Vau (kursuste koordinaator)